LOGO NEDİR ? NASIL OLMALIDIR ?

LOGO NEDİR ? NASIL OLMALIDIR ?

Logo Nedir? Nasıl Olmalıdır?
Logo bir kurumun, kuruluşun, markanın, internet sitesinin, gazetenin, herhangi bir ürünün veya bir derginin kendi tanıtımı için kullanılan simgeler bütünüdür. Bu simgeler kullanılan markalar yahut ürünler için bir nevi kimlik niteliği gösteren semboller olarak adlandırılırlar.
Her marka, kurum, kuruluş, gazete, internet sitesi, herhangi bir ürün, gazete veya derginin logosu farklılıklar göstermesi gerekir. Bu farklılıkların oluşmasındaki ana neden ise, sadece logosuna bakılarak hangi marka, hangi site, hangi kuruluş, hangi ürün olduğunun anlaşılmasına yardımcı olmaktır.
 

 

Logo Tasarımı Nasıl Olmalıdır Logoda Nelere Dikkat Edilmelidir
Logo tasarımı yapılacakken, yapılacak logonun, hangi ürün veya hangi marka için yapılacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca logo tasarımının yapılacak ürün veya markaya uygun bir şekilde tanıtıcı ve akılda kalıcı bir tasarımda olmasına dikkat edilmelidir. Neticede logo tasarımı, tanıtılacak olan ürünün veya markanın kimliği niteliğinde olacağından akılda kalıcı olması çok önemlidir.
Örneğin insanlar sadece logoya baktıklarında onun hangi markaya, hangi ürüne ait olduğunu ve temsil ettiğini çok kolay bir şekilde anlayacak düzeye gelmeleri gerekir. Logo tasarımında önemli olan diğer bir nokta ise logonun sade ama belirgin olmasıdır. Logo tasarımının sade bir şekilde taşıyacağı ürün, site veya markayı çok açık bir şekilde yansıtabilmesi gerekir. Bir nevi logo tasarımı ile, ürün veya markanın bütünleşmesi gerekir. Markanın, kurumun, ürünün, derginin, gazetenin nitelikli özelliklerine uygun logo tasarımı yapılması gerekir.