SOSYAL MEDYA DANIŞMANLIĞI NEDİR ?

SOSYAL MEDYA DANIŞMANLIĞI NEDİR ?

Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir?
Sosyal medya platformlarında size reklam, grafik gibi stratejik reklam ve iş yapma konusunda yardımcı olarak geniş kitlelere erişmenizi sağlar. Geliştirmek istediğiniz site veya online iş yerinizi büyütmek için çalışır. Sosyal Medya hesaplarınızı İnstagram danışmanlığı ile büyüyebilir instagramda satış oranını yükseltebilirsiniz.
İnstagram Danışmanlığı İnstagram danışmanlığı takipçi sayısı ve etkileşimin arttırmada kullanılan tekniklerden biridir.

  • İçerik arttırmada yardımcı olurlar.
  • Müşterilere sosyal medya aracılığıyla etkileşimde bulunurlar.
  • İşletmelere potansiyel açık iş talebi olanağı sağlar.
  • Firmalarda dijital pazarlama artışını düzenler.
  • Grafik tasarım ve düzenleme yapar.
  • Kısa zamanda büyük işler için olanak sağlar.
  • Sosyal medya kampanyalarını yönetmek.
  • Pazarlamada cazip çekici içerik oluşturma.
  • Hedef kitle oluştururlar.
  • Markaya kimlik kazandırma ve sadık takipçi oluştururlar.

İnstagram'da Satış
Günümüzün popüler uygulaması satış alanında oldukça olanak sağlar Instagram danışmanları güçlü grafik tasarım ve içeriklerle insanları etkiler. Toplam 500 milyon aktif kullanıcıya sahip uygulama firmaların, butik mağazaların, markaların iştahını kabartıyor. Her gün girişimciler işletme hesabı açmakta ve kullanmaktadır.
Peki, instagram'da satış yapmak için gerekli olanlar;
İnstagram hesabınızı kurumsal niteliğe sahip hesap üzerinden açmalısınız.
Görsel açısından zengin içerikler üretilmelidir.
Hedef kitleye göre içerik düzenlenmeli.
Hedef kitleniz sizden istediği tür paylaşım almalı.
Kesinlikle yanlış # kullanmaktan kaçınmalı, doğru # kullanılmalı.
İnsanları teşvik edin, daha çok insan daha çok satış.
Düşük bütçeyle etkili reklamlar yapın.

İnstagram' da e- Ticaret

Satış yapmak isteyen fakat yapamayan girişimcilere büyük yardımcı olan bir platformdur, instagramda e ticaret yapmak düşük bütçeli yüksek kazançlara ulaşabilirsiniz ancak her şeyden önce güvenilir olmalısınız çünkü bir girişimci girişim yapmadan önce insanların ya da hedef kitlesinin güvenini kazanmalı yoksa kısa sürede varabilirsiniz. ​​​
Dijital pazarlama ile markaları tanıtabilir, reklamlarınızı yöneterek istediğiniz etkileşime sahip olabilirsiniz. Sosyal medya platformlarında markanızı yöneterek kazancını arttırabilirsiniz. Uygulanacak stratejilerle markanızı yükseklere taşıyabilir alınan aksiyonlar la reklam bütçelerine yön verebilirsiniz. Grafik tasarım düzenlemesi ile dikkat çekebilirsiniz, içerik etkileşimini arttırabilir, topluluğun dikkatini çekebilirsiniz.
İçeriğin Önemi
Sosyal medya platformlarında önemli konulardan biridir. Topluluk bir içeriğe baktığında renk, şekil, düzenlenme, grafik tasarım düzenlemesi hemen dikkat çekmektedir. Örneğin parlak renkler daha fazla dikkat çeker veya güzel kıyafetler daha merak edilir, kırmızı yazılar klasik siyah yazıya göre daha merak edilir.
İçeriği hedef kitlemize göre oluşturmalı ve öyle düzenlemeli örneğin düşük bütçeli kitleye düşük bütçeli ürünler sunulmalı, yüksek bütçeli kitleye yüksek bütçeli ürünler sunulmalı çünkü siz düşük bütçeyle yüksek maliyetli ürün alamazsınız kısacası işiniz sekteye uğrar ve olumlu sonuç alamazsınız. Düzenli ve canlı grafikleri werkmen medya aracılığıyla bulabilirsiniz.